REGULAMIN KONKURSU GALA WITKACOWSKA KOMUNIKAT JURY IV EDYCJI KONKURSU PROTOKÓŁ KONKURSOWY 2013 R. PROTOKÓŁ KONKURSOWY 2014 R. PROTOKÓŁ KONKURSOWY 2015 R. PROTOKÓŁ KONKURSOWY 2016 R. Protokół konkursowy 2017 PROTOKÓŁ KONKURSOWY 2018

Konkurs "WITKACY I JA"

PROTOKÓŁ KONKURSOWY 2018

Protokół

z posiedzenia komisji

X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego

„Witkacy i ja”

z dnia 14 marca 2018r.

Na konkurs wpłynęło ogółem 643  prace z 46 szkół, placówek kulturalnych

i oświatowych z Polski; w tym 403 prace plastyczne i 240 fotografii.

Komisja w składzie:

Przewodnicząca: Anna Sujecka / historyk sztuki i pracownik Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku /,

Członkowie: Andrzej Szczepłocki / artysta plastyk /,

Maciej Tupajka / artysta fotografik /,

Bogdan Jankowski / historyk sztuki /,

Jacek Szuba / prezes fundacji INDYGO i członek słupskiej grupy„ Witkacy cacy cacy” /

dokonała wyboru najciekawszych prac plastycznych i fotograficznych nadesłanych na konkurs, który  rozpatrywano w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły gimnazjalne i szkoły podstawowe klasy VII,  szkoły ponadgimnazjalne i licea plastyczne.

Prace plastyczne

Szkoły gimnazjalne i szkoły podstawowe klasy VII

I miejsce

Jakub Sygnowski „Szewcy” – Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku

Opiekun: Kinga Zaborowska

II miejsce

Alicja Witkowska – Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim

Opiekun: Wiesława Przybyło-Cieślik

III miejsce

Gabriela Sterniczuk - Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim

Opiekun: Wiesława Przybyło-Cieślik

Wyróżnienie

Damian Sudak  – Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim

Opiekun: Wiesława Przybyło-Cieślik

Wyróżnienie

Iwona Grędziszewska „Wariat i zakonnica”– Zespół Szkół w Szkotowie Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego

Opiekun: Iwona Jaroszewska

Wyróżnienie

Karolina Nowicka „Portret wielokrotny”- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka      w Słupsku (Gimnazjum nr 2 )

Opiekun: Wioletta Miś

 

Prace plastyczne

Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce

Julia Pietrakowska „Zamyślona” – Zespół Szkól Ogólnokształcących STO w Kluczborku

Opiekun: Jacek Tybur

II miejsce

Magdalena Mioskowska – I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku

Opiekun: Wanda Kowalik

III miejsce

Ewelina Deckert – I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku

Opiekun: Wanda Kowalik

Wyróżnienie

Natalia Szymańska - I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku

Opiekun: Wanda Kowalik

 

Prace plastyczne

Licea Plastyczne

I miejsce (nagroda Dyrektora Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku)

Julia Szymczykowska – Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu

Opiekun: Małgorzata Futkowska i Jolanta Golenia-Mikusz

II miejsce

Jordan Fiszka Borzyszkowski tryptyk „Autoportret”– Liceum Plastyczne im. S. I. Witkiewicza w Słupsku

Opiekun: Sergiusz Powałka

III miejsce

Łukasz Mrożek linoryt„Machina” – Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem

Opiekun: Dorota Bąk

Wyróżnienie:

Mikołaj Kotliński „Mikołaju chodź do raju” – Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni

Opiekun: Piotr Budziszewski

Wyróżnienie

Filip Łasicki dyptyk - Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni

Opiekun: Józef Karczewski

 

Wyróżnienie

Natalia Strąkiewicz „Kompozycja ze strachami”- Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie

Opiekun: Tomasz Barszcz

Wyróżnienie

Marta Wyczlińska „Witkacy razy osiem” - Liceum Plastyczne im. S. I. Witkiewicza

w Słupsku

Opiekun: Maria Karpińska

 

Prace fotograficzne

Szkoły gimnazjalne i szkoły podstawowe klasy VII

I miejsce

Anna Glińska - Słupski Ośrodek Kultury w Słupsku

Opiekun: Jadwiga Girsa-Zimny

II miejsce

Oskar Maksim cykl foto: „Szkielet dawnego kościoła”, „Deus ex machina1”, „Deus ex machina2”, „Mechaniczne meduzy”- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich w Lublinie (Gimnazjum nr 6)

Opiekun: Wojciech Tesarczyk

III miejsce

Natalia Broś „Graty taty 1,2,3,4” – Szkoła Podstawowa nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej  w Słupsku

Opiekun: Anna Bajer

Wyróżnienie

Ziemowit Ślaziński z cyklu 5 foto „Dwa światy część 4-kolekcja Jana” – XXXIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Warszawie ( Gimnazjum Dwujęzyczne nr 50)

Opiekun: Joanna Tomkiewicz-Gwiazda

 

Wyróżnienie

 

Paulina Karkut cykl 3 foto - XXXIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Warszawie ( Gimnazjum Dwujęzyczne nr 50)

Opiekun: Joanna Tomkiewicz-Gwiazda

 

Wyróżnienie

 

Hanna Sopala cykl 4 foto „Portret powielony” - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku (Gimnazjum nr 2)

Opiekun: Wioletta Miś

 

 

Prace fotograficzne

Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce

Alicja Basichowska z cyklu 5 foto: „Oblicze cywilizacji”, „Alter ego”, „Zbłąkana dusza”-    V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku

Opiekun: Wioletta Miś

II miejsce

Aniela Brykała cykl 4 foto: „Siewnik…chleba tostowego”, „U źródeł chleba”, „Ząb czasu 1”, „Ząb czasu 2”- XXXIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Warszawie ( Gimnazjum Dwujęzyczne nr 50)

Opiekun: Joanna Tomkiewicz-Gwiazda

III miejsce

Alina Częścik „Sacrum, profanum” - Słupski Ośrodek Kultury w Słupsku

Opiekun: Jadwiga Girsa-Zimny

Wyróżnienie

Weronika Kordylas „6113” – Pałac Młodzieży w Koszalinie

Opiekun: Monika Kalkowska

 

Wyróżnienie

 

Aleksandra Grala cykl 3 foto „Zamurowanizm” - Zespół Szkół Technicznych w Słupsku – Drzewniak

Opiekun: Katarzyna Tomasiak i Kinga Zaborowska

 

Wyróżnienie

 

Tymoteusz Pietruszka cykl 3 foto „Ład codzienności”, „Zaproszenie”, „Cyrograf zwany władcą” - XXXIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Warszawie ( Gimnazjum Dwujęzyczne nr 50)

Opiekun: Joanna Tomkiewicz-Gwiazda

 

Prace fotograficzne

Licea Plastyczne

I miejsce

Marianna Sławińska ‘Ból głowy” - Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni

Opiekun: Tomasz Zerek

 

II miejsce

 

Dominika Blaszke „Arche Pitagorasa”, „Arche Demokrata” - Zespół Szkół Plastycznych     w Gdyni

Opiekun: Tomasz Zerek

 

 

III miejsce

 

Kosma Ugniewski cykl 2 foto „Destrukcja wieku” - Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni

Opiekun: Tomasz Zerek

 

Wyróżnienie

 

Sabina Babińska cykl 3 foto - Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni

Opiekun: Tomasz Zerek

 

Wyróżnienie

 

Maciej Knut „Egzekucja wojenna 1”  - Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni

Opiekun: Małgorzata Borowska

 

Wyróżnienie

 

Karolina Sendecka  cykl 3 foto: „Inne spojrzenie”, „Balonowy wzrok”, „Deszcz oczek” - Liceum Plastyczne "Drzewniak" przy Zespole Szkół Technicznych w Słupsku

Opiekun: Katarzyna Tomasiak i Kinga Zaborowska

 

Nagroda prezydenta miasta Słupska - Roberta Biedronia

Alicja Basichowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku

Opiekun: Kinga Zaborowska

Nagroda Przewodniczącej Komisji Międzyzakładowej PO i W NSZZ „Solidarność” w Słupsku

Monika Homińska „Kobieton”, Arkadiusz Fiderer „Sierdziaszony wądrołaj”, Roksana Witbrot „Chałapudra”, Marcin Stępień „Kurdypiełek zafądziany”– Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym im. Unicef koło w Słupsku, Warsztat Terapii Zajęciowej „Diament”

Opiekun: Przemysław Laskowski

Nagroda Prezesa Fundacji INDYGO i członka słupskiej grupy „Witkacy cacy cacy”

Rafał Karpiński cykl 3 foto „Machina 1,2,3” - Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym im. Unicef koło w Słupsku, Warsztat Terapii Zajęciowej „Diament”

Opiekun: Arkadiusz Matowicz

Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku (Gimnazjum nr 2)

Matylda Rabiega  „Hommage pour Witkacy” - Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni

Opiekun: Józef Karczewski

 

Wszystkich nagrodzonych wraz z opiekunami zapraszamy na uroczystość rozdania nagród dnia 25 kwietnia 2018 r. o godz.12.00  w Herbaciarni Spichlerza Richtera w Słupsku.

Wiadomości

Kontakt

  • Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Słupsku
    ul Sobieskiego 3
    76-200 Słupsk
  • 59 8456140
    59 8456043

Galeria zdjęć